KONCERTY 2010VSTUPENKY je možné zakoupit zde:

www.mastersofrock.cz, www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz, www.ticketstream.cz, sazkaticket.cz, vybrané akce na www.shindy.cz, či v kamenných obchodech jako Rock Paradise či Nosferatu Shop.
FAST & FURIOUS NEWS:

- Norští extrémisté KEEP OF KALESSIN byli vybráni jako doprovod na koncertní turné satanášů GORGOROTH, jenž začíná na 1. dubna 2010. Termín pro ČR zatím nepotvrzen.

3 Inches of Blood opět útočí...

8. října 2007 v 21:55 | Tobi |  3 Inches of Blood
3 Inches of Blood - Fire Up The Blades 2007


Vydavatel: Roadrunner Rec.
Web: www.3inchesofblood.com
Datum vydání: Již vyšlo
čas: 51:51
Žánr: Melodický death metal core s prvky poweru, heavy a thrashe

Sestava:
Cam Pipes - melodické vokály
Jamie Hooper - deathové vokály
Justin Hagberg - kytara
Shane Clark - kytara
Nick Cates - basa
Alexei Rodriguez - bicí

4 roky jsme si museli počkat na novou desku této vancouverské party a čekání se myslimže vyplatilo. Ale je tu jeden zásadní rozdíl mezi předchozím počinem a tím letošním. Na minulém albu "Advance and Vanquish" měla každá skladba svůj charakteristický zvuk, svou kostru a vesměs to byly samé pořádné pecky, které nádherně pohladily duši nejednoho metalového fanouška. Kdežto nová deska "Fire up the blades" je úplně něco jiného. Mnohem tvrdší, mohutnější zvuk, kde řádění obou kytaristů nemá konce. Řekl bych také, že vokalista Cam Pipes malinko ubral na svém ječáku, jelikož není dle mého názoru tak výrazný jako na předchozí desce a naopak bylo přidáno na brutálnějším hlasovém projevu, což se rovněž ve finální podobě ,jak už sem uvedl, projevilo na výsledném znění desky, ale také se 3IOB přiblížily tak trochu své metalcoreové konkurenci, která se teď v USA příšerně letí, což mne trochu mrzí, protože předchozí deska ukázala, že tato kapela si razí metalovou džunglí vlastní cestičku. Ale přecijen musím uznat, že je nemohu úplně hodit do stejného pytle s ostatními metalcoreovými partami. Prostě mají v sobě osobité kouzlo, které jim dává vlastní pevnou půdu pod nohama. Jestliže z předchozí desky čněl nabušený neo-punk podpořený pořádným coreovým chraplákem, střídaný melodickými party, to vše překrásně zabalené do silného death metalového kabátu, s pořádně říznými kytarami, smrtícími sóly a výstavními bicími, pak zde vás určitě šokují občasné výlety do hlavně thrashmetalových vod, místy i do powerových potůčků či heavy metalových jezírek, kde v občasných pasážích je cítit největší vliv americké legendy power metalu ANNIHILATOR, např.: ve skladbě "Goat Riders Horde", kde určitě nemůžete přeslechnout riff, na kterém je postavena píseň "Waking the fury" nebo ve skladbě "Demons Blade", či občasné klávesové vyhrávky v podobě gotiků DARK TRANQUILLITY v death metalem rozběsněné skladbě "God of the cold white silence". Naprosto zdrcující je dozajista pecka s královským názvem "Forest King". Příchod krále lesů je znát na každém rohu a je jen otázkou času, kdy si vás najde a rozdrtí svou silou, ochraňujíc zvěř před chamtivými pařáty pytlačivých lovců. Ze začátku mi deska moc nesedla, ale po častějším poslechu jsem do ní pronikl hlouběji a mé srdíčko je opět spokojeno. Deska je temnější, než její předchůdce, drtivější, ale už nééé tolik hitová a hůř se vstřebává, ale to je na ní nejspíše právě to kouzelné, že se jen tak neoposlouchá. Tak co, dokážete se postavit mohutné síle této desky??


Hodnocení: 90/100


Tracklist:
1. Through the horned gates (Intro)
2. Night Marauders
3. Goat riders horde
4. Trial of Champions
5. God of the cold white silence
6. Forest King
7. Demons Blade
8. Great hall of feasting
9. Infinite Legions
10. Assasins of the light
11. Black spire
12. The hydras teeth
13. Rejoice in the fire of mans demise
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosím všechny čtenáře aby propagovali dál můj blog, díky moc!! METAL FOREVER!