KONCERTY 2010VSTUPENKY je možné zakoupit zde:

www.mastersofrock.cz, www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz, www.ticketstream.cz, sazkaticket.cz, vybrané akce na www.shindy.cz, či v kamenných obchodech jako Rock Paradise či Nosferatu Shop.
FAST & FURIOUS NEWS:

- Norští extrémisté KEEP OF KALESSIN byli vybráni jako doprovod na koncertní turné satanášů GORGOROTH, jenž začíná na 1. dubna 2010. Termín pro ČR zatím nepotvrzen.

Povstání lebek přineslo zkázu...

3. září 2007 v 18:43 | Tobi |  Death/Black/Thrash/Grind/Core/
GOREFEST- Rise To Ruin 2007
Vydavatel:
Nuclear Blast/Rock Extremum
Studio: Antfarm Studios, Aarhaus, Dánsko
Produkce: Tue Madsen, GOREFEST
Datum vydání: Již vyšlo
Čas: 48:41
Žánr: Death metal
Země: Holandsko
Web: www.gorefest.com

Sestava:
Jan Chris de Koeijer - zpěv/baskytara
Frank Harthoorn - kytara
Boudewijn Bonebakker - kytara
Ed Warby - bicí


Komety se vracejí, to je o nich známo už pár desítek let, ale reunionový trend poslední doby zatím nepřináší nic výrazného, nic chytlavého, nic co by stálo za důrazně zdvižený ukazováček, až na Holandské smrtiče GOREFEST!! Návrat téhle deathmetalové komety, která už je na scéně slušných 18 let a je výraznou ikonou svého žánru, ne-li nejlepší, který vyšperkovala skvělými alby jako debut "Mindloss (91)" či "False(93)", se náramně povedl!!! Deska z roku 2005 byla jenom takovou "jemnou" smrtící emulzí, která promazala ouška a nervovou soustavu před nastávajícím armageddonem v podobě následujícího alba "Rise to Ruin". Deska je mnohem divočejší, chytlavější, se spoustou šlapavých sól, které se u fanoušků v kotli náramně zaříznou do jejich prstíků, prahnoucích po stisku kytarového pražce. Drtivý dopad zahajuje smrtící řacha v podání skladby "Revolt", při jejímž poslechu ve vás nezůstane krev klidná, ale naopak se začne parádně vařit. Brilantní nejen koncertní vypalovačka. Titulní "Rise tu ruin" ve mě krásně vyvolává ty zkázonosné obrazy po dopadu vesmírného "šutru", nese se ve středním tempu, podpořená parádně valivými bicími, zkázonosně znějícím Janovým vokálem, temnou atmosférou. Ono vůbec na této desce Ed předvádí palbu, jakou už sem dlouho neslyšel. Vysoce "kotloidní" je skladba "The war on stupidity". Zastávám pocit, že stojim hlavou proti rotačáku a ten to do mě sype. Jasná koncertovka číslo dvě, nesmí chybět. Postapokalyptická "A question of terror" lehce evokuje s dušemi mrtvých, které po sobě jistě zanechá tato deska u každého posluchače po puštění prvních tónů této skladby z jejich přehrávače. Ponurá nálada, psychotické sólo uprostřed skladby, dunivý zvuk bicích, prostě supr. "Babylon´s Whores", devítiminutovka, lehce říznutá CELTIC FROST, rozmanitá, působí po prvních třech vypalovačkách lehce koncepčně, zanechává dosti zajímavý a spokojený dojem. Nenechte se zmást délkou skladby, protože se do vás tak zažere, že vám to ani nepřijde. Lebky drtící "Speak when spoken to" je sic standardní "smrťáckou" jízdou, ale přecijen jedna zajímavost v ní je a to ječivý zpěv, což je nevídané u této party. Až black metalově lechtající "A grim charade" si vás získá svým morbidně táhnoucím se tempem, s nádherně syrovou kytarovou a jak jinak než krutě smrtící atmosférou. Tuhle skladbu jsem si zamiloval. "Murder brigade" je standardní tanec smrti a desku zakončuje, svým tempem, které udávají kytary, připomínající pochod a následný závěrečný útok armády lebek, řežba "The end of it all". Po téhle skladbě budete mít pocit, že po vás přeběhlo stádo rozzuřených nosorožců. Desku jinak doporučuji naposlouchat vícekrát, protože zhruba po třetím poslechu se vám vytyčí ty opravdové hitovky a spousty sól, refrénů a melodií si lépe a výrazněji zapamatujete. Hodně velké a hlavně příjemné překvapení pro mě a to jsem převážně melodicky založený. Opravdu vřele doporučuji, pro milovníky death metalu prostě nutnost.

Pecky na desce: "Revolt", "Rise to ruin", "Babylon Whores", "A grim charade"

Hodnocení: 100/100

Tracklist:
1. Revolt
2. Rise to ruin
3. The war on stupidity
4. A question fo terror
5. Babylon´s Whores
6. Speak when spoken to
7. A grim charade
8. Murder brigade
9. The end of it all

Written by Tobi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosím všechny čtenáře aby propagovali dál můj blog, díky moc!! METAL FOREVER!