KONCERTY 2010VSTUPENKY je možné zakoupit zde:

www.mastersofrock.cz, www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz, www.ticketstream.cz, sazkaticket.cz, vybrané akce na www.shindy.cz, či v kamenných obchodech jako Rock Paradise či Nosferatu Shop.
FAST & FURIOUS NEWS:

- Norští extrémisté KEEP OF KALESSIN byli vybráni jako doprovod na koncertní turné satanášů GORGOROTH, jenž začíná na 1. dubna 2010. Termín pro ČR zatím nepotvrzen.

MANOWAR-GODS OF WAR 2007

11. března 2007 v 22:38 | Tobi |  Heavy metal
MANOWAR-GODS OF WAR 2007

Vydavatel: Magic Circle Music
Web: www.manowar.com
datum vydání: 26.2.2007
skladeb: 16
délka: 70:18


Sestava:
Eric Adams-vokály
Karl Logan-kytara
Joey Demaio-baskytara,klávesy a jiné nástroje
Scott Columbus-bicí


Jen tak okrajem se vrátím k předchozímu počinu "Warriors of the world". Slyšel jsem obrovskou vlnu kritiky na
toto album, ale také zároveň se ozvaly i ti věrní fans či zastánci dobré muziky, že to je "dobrá" deska. Nevím, co na ní kdo viděl špatného, každý má jiný vkus, názor, to je jasné. Ale takové, i když jednoduché pecky jako titulní skladba "Warriors of the world", "House of death" či "Fight until we die" daly této desce patřičné grády, jsou šlapavé, rychlé, nekompromisní a na živo naprosto parádní. Je fakt, že Manowar dosáhly vrcholu s deskami "Hail to England" a "Kings of metal" a od tý doby měknou a měknou a hlavně, jak ukázaly na posledním albu GODS OF WAR- vykrádají se! Ne, že bych proti této partě něco měl, jsou vskutku schopní hráči s naprosto pro mě výjimečným operním vokalistou, ale poslední dobou ty kecy pana Demaia mě už prostě lezou krkem. Ty řeči, jaké to bude veledílo, největší počin v jejich kariéře, dělají to pro své fanoušky, atd..., to je pěkné no, ale poslední album ve mně vyvolalo bohužel rozporuplné pocity nebo-li přímo pocit zklamání. Nevím, zda to bylo někde řečeno, ale toto album pro mě nejsou Manowar, ale nějaký koncept, soundtrack k filmu typu Pán prstenů. Za ty řeči, odklady apod... bych čekal nějakou našláplou desku, ale opět nic. Od začátku utahané, samé intro a co je nejhorší, jak už jsem zmínil, prošpikované vlastnoručně vykradenými nápady. To už snad nemají co skládat? Došla jim snad inspirace?? Kdo ví. Já osobně nemám rád dlouhá intra, jako zde, kde hned ze začátku intro se stopáží 6:19 mi přijde teda pěkně dlouhé a hlavně je nudné. Čekal bych po takto dlouhé stopě nějakou rychlou vypalovačku, ale opět nic, jen krátké, bohužel intro a pak konečně, přišla první a dle mého názoru nejlepší skladba "King of Kings", která společně s další podařenou skladbičkou "Sons of Odin" zapadá strukturálně na toto album. Ovšem, hned jak mi tam skočila pětka "Sleipnir", měl jsem jasno. Pozorní posluchači zjistí, že je víc než podobná skladbě "Call to arms" právě z předchozího alba a taky hodně "Fight Until we die". Tím ovšem nechci říci, že by byla špatná, či co, ale čekal bych po takové době lepší skladby a ne se vykrádat. Líbí se mi tu, ty basové záseky, ale jinak je tu opět už mnohokrát slyšitelný riff, jaký používaly na předchozích albech. Následuje dlé mého názoru, kosmeticky upravená skladba "Loki God of Fire", která je až moc viditelně a to hodně, podobná skladbě "Kill with power"!!!
Čekal bych v této skladbě na začátku pořádný ječák. Vím, že Eric umí pořádně zařvat, proto nechápu proč ten vokál pořádně nevytáhl a pěkně si nezaječel, mnohem více by skladba upoutala. Následuje skladba "Blood Brothers" (ne, neni to cover nepochybně skvělé Maidnovské pecky, hm škoda, mohla by znít zajímavě). Opět moc nápadná podobnost skladbě "Valhalla" z předchozího počinu. Ale i když je tu ta podobnost, skladba na mě působí moc krásně a vychutnal jsem si jí. Je pěkně procítěná, Eric jí zazpíval hezky od srdce. Následují opět dvě intra, která se týkají výhradně Odina a jeho synů. A už tu máme singlovku "Sons of Odin" při, který jsem se jen lehce usmál! Opět kosmeticky čistě upravená skladba "Call to arms", akorád s mnohem silnějšími kytarami a jiným textem. Nemá cenu ani dál komentovat. Následuje intro "Glory Majesty Unity", kde můžeme slyšet přísahu vojáků jednomu z bohů, po které následuje hymnická skladba "Gods of War", která je mimochodem krásná. Zvuk kytary je krásně hutný, místy připomíná onen válečný roh Vikingů. Tahle skladba se mi hodně líbí a místy dokonce mi připomíná také onen hodně známý lodní pokřik, kterým se povzbuzovali bojovníci na moři. Album se blíží pomalu ke konci, kde je pro mě nepochopitelně vložen bonus track "Die for metal", který sem zvukově tedy vůbec nezapadá. Ale není to špatná skladba. Tak nevím, nevím, jak toto album přijmou ti nejvěrnější fans, jsem zvědavý na jejich reakce. Nese se ve středním tempu, které občas protnou skladby jako "King of Kings" či "Sons of Odin", dokázalo mě rozhýbat, ale podle mého prostě postrádá ten punc originality, hlavně nové nápady, zabijácké riffy, prostě ty správné koule. Ano, na živo toto může znít nepochybně o hodně lépe. Když jsem slyšel na Masters of Rock 2005 jejich nový počin "King of Kings", tak zněl opravdu mohutně a říkal jsem si, že album by mohlo být konečně silné zas. Joey nasliboval hory doly, ale skutek utekl. Album samo o sobě není špatné, ale oproti předchozím počinům je to hodně velký nezvyk, jiný směr, jiná hudba, akorád atmosféra je hodně působivá.Pro mě už to nejsou Manowar a to jsem na nich vyrůstal, o to víc mě to mrzí. Určitě stojí tato deska za poslech, ale pouze ve chvílích relaxu, jinak totiž slušně uspává a doporučuju pouštět pouze na plné pecky, jinak je to o ničem, bohužel. U mě skončila tato kapela počinem "Kings of metal". Od té doby to jde s nimi z kopce, vybočily ze svého stylu a tahají z fandů už jen peníze. Králové Heavy Metalu byly svrženi.

Honocení: 60/100

Tracklist:
1.Overture to the hymn of the Immortal Warriors
2.The Ascension
3.King of kings
4.Army of the dead part 1
5.Sleipnir
6.Loki God of Fire
7.Blood Brothers
8.Overture to Odin
9.The blood of Odin
10.Sons of Odin
11.Glory Majesty Unity
12.Gods of War
13.Army of the dead part 2
14.Odin
15.Hymn of the Immortal warriors
16.Die for metal (Bonus track)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Man of war Man of war | 12. března 2007 v 19:08 | Reagovat

Ona to není špatná deska, vlastně co se týče zvuku a hry nejlepší ale co sere nás je to že tam není ta rychlost a hutnost kytar. Moje nejoblíbenější skladby jsou: Sleipnir,The sons of odin,King of Kings

2 Fuck of Degayo Fuck of Degayo | 14. března 2007 v 12:01 | Reagovat

Strašná deska! Strašná recka!

3 dlouhán dlouhán | 14. března 2007 v 12:30 | Reagovat

poslech této desky je zbytečně ztracený čas, lepší si pustit cokoliv staršího

4 járin járin | 14. března 2007 v 13:13 | Reagovat

Cauve lidi.Mrkněte na náš servr www.metalopolis.net a přečtěte recenzičku a dejte koment díky =)

5 Heliák Heliák | 14. března 2007 v 13:41 | Reagovat

Eric prý je výjímečný operní vokalista? LOL

Byls někdy na opeře? Určitě si nějakou poslechni asi budeš překvapen. Já se směju ještě teď:-))

Btw...tohle CD je fakt příšerný myslím si že Čajowar měl na víc...

6 Queen.of.fools Queen.of.fools | 14. března 2007 v 17:08 | Reagovat

Asi tak, nikdy sem nepochopila, co má každej s tím jeho "operním hlasem" - asi další z mnoha keců, který Džouví úspěšně narval Nejvěrnějším.... bez/s urážkou - snad Nejhlušším...

7 Adamos Adamos | 15. března 2007 v 11:58 | Reagovat

To recku jsem snad ani nedočetl jak je blbě napsaná. To se prostě nedá. To psal nějakej 15-ti letej smrad ne?

8 Tobi Tobi | 17. března 2007 v 13:59 | Reagovat

To jsem zvědav,zda by jsi jí napsal líp,ty chytráku...jen můj názor na desku,nic víc!

TO Heliák:

Já nevim jak ty to bereš,ale Eric má hodně pěknej hlas. Na opeře sem byl a Eric má v některých fázích dost pěkný "operák" =)

Pěkná ukázka je třeba na DVD Hell on Earth 3 na konci skladby "Manowar"...to jak tam vytáhne hlas-málem zbořil půlku náměstí...

9 Heliák Heliák | 19. března 2007 v 7:42 | Reagovat

Tobi: Já neříkám že nemá pěkný hlas...mezi HM zpěváky patří k těm nejlepším, ale operní to fakt není - stačí si jenom poslechnout Nessus Dorma v jeho podání (myslím, že to hráli dokonce naživo v nějakém tom Hell on Earthu) a pak v podání Pavarrotiho (teď nevím jestli nekecám - možná to byl někdo jiný) a to je úplně něco jiného než jak to zmršil Manowar.

...a z tou přehulenou aparaturou co s ní hrají by zbořila náměstí i včelka Mája :-)

10 Tobi Tobi | 19. března 2007 v 12:17 | Reagovat

To Heliák:

No dobře,řekněme že s tebou souhlasim =) Jo o tý skladbě Nessun Dorma vim,ale kdo jí zpíval mimo Adamse to mě teda nenapadá. No nevim jestli zrovna včelka Mája =D Je to jen můj názor,jako zpěvák je Eric jak říkáš jeden z těch nej na poli HW,takže souhlas...já spíš sem byl unešený z jeho výkonu v některých skladbách jak na živo tak na deskách,kde opravdu sem mohl srovnávat s výkonem toho nejlepšího operního pěvce.

11 Tobi Tobi | 19. března 2007 v 12:18 | Reagovat

Jinak všem děkuju za komenty kladné i záporné,byl bych rád kdyby jste šířily odkaz na tento blog i jinde,jinak budu rád když zase hodíte komentík i k OSTATNÍM kapelkám! Díky a metal Forever!!

12 Pedro Lopéz Pedro Lopéz | 23. dubna 2007 v 14:42 | Reagovat

Právě jsem se prokousal asi 4.poslechem nového CD MANOWAR..

Ačkoli jejich hudbu sleduji od roku 1984 a desku Into Glory Ride považuji za nejčistší power metal všech dob..netroufnu se považovat za znalce..a proto prosím, a´t mi skalní příznivci prominou..

Osobně si však myslím,že to s kapelou jde již od posledního slavného zářezu,(kterým považuji Kings of Metal z roku88) od 10ti k 5ti.

Pokaždé slyším jen opakující se dříve použité postupy a stále větší kýč,pózy a celkový pathos..

Manowar vždy přísahají boj všem svým nepřátelům..dobrá...ovšem možná neví,že jejich největší nepřítel jsou oni sami,jejich velkohubá prohlášení a potažno samotná volná kapacita CD,která je schopna (na rozdíl od LP) absorbovat až 80 min.záznamu

Proto se ji snad snaží z nějakých příčin nacpat úplně po okraj a to čímkoli.. a proto také,když nechodí nápady tak to zaplácají všelijakýma, intrama,preludama,mluveným slovem,přísahama a kdoví čim ještě...Muziky samotné (vypreparované ze svých starších kultovních alb)je asi zhruba jen polovina..bohužel...Jediným tak skutečným skvostem zůstává nádherný a brilantní zpěv Erica Adamse...a dobrý zvuk nahrávky..Ovšem to se mi zdá na takovou legendu,(která vydává  album 1xza 5 let) jen velmi skromná útěcha..

Musím tedy smutně konstatovat,že v mé duši tihle Bohové Metalu padli jak orlice z Reichstagu...

Zájemcům o nové Cd bych si troufl poradit,ať raději za ušetřené peníze si koupí nějaké staré vinyl LP MANOWAR (jakékoli z období 82-88) a pustí si tu sílu na gramofonu,nebo si jej alespoň vystaví a denně se k němu modlí...Tyhle nahrávky mají ( a ještě budou mít) pro skutečné fandy tu největší cenu,protože tam je skutečná pravda a síla heavy metalu !!  HAIL and KILL!!!

                            Pedro Alvaréz Lopéz

13 Pepee Pepee | E-mail | 29. února 2008 v 13:04 | Reagovat

Tady Pánove uplně zapomínají na Album Triumph of steel. Jak se musí metal umět poslouchat tak tohle album je umění poslouchat a ten kdo to dokáže pak nelituje. A stejně tak se musí umět poslouchat Gods Of War....v té hudbě je něco co se neuslyší napoprvé. Asi je pravda že to album je jen pro nejvěrnější Fans protože ti znají všechny okolnosti tohoto olba.. Ale ještě nikde na internetu sem se nedočetl recenzi na samotný příběh tohoto alba což je obrovská škoda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosím všechny čtenáře aby propagovali dál můj blog, díky moc!! METAL FOREVER!